سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان
تفاهم نامه مشترك سازمان فاوا شهرداري با اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان اصفهان
.

مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان با اعلام اين خبر گفت: بر اساس هماهنگي انجام شده با اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان اصفهان؛طي تفاهم نامه مشترك، قرار است در خصوص توسعه و حمايت از شهر يادگيرنده و ارائه خدمات موثر تر به شهروندان در شهر و استان اصفهان اقدامات موثرتري صورت گيرد.

وي افزود: در اين راستا كمك به ثبت پروژه شهر يادگيرنده در اتحاديه مخابرات آسيا و اقيانوسيه، همكاري در پروژه سامانه تعاملي دولت الكترونيك بر بستر شهر يادگيرنده و همكاري مشترك در زمينه توسعه اقتصاد ديجيتال شهروندي و حمايت از كسب و كارهاي نوپا از ديگر موضوعات مورد توافق در اين توافق مشترك مي باشد.

سيد حميدرضا ابطحي همچنين به همكاري در اشتراك گذاري زيرساخت هاي ارتباطي با اپراتورهاي ارتباطي نيز اشاره كرد و  افزود: در اين تفاهم نامه مشترك قرار است ضمن همكاري در ايجاد تجميع كننده اينترنت اشيا جهت ايجاد خدمات و زيرساخت هاي شهر هوشمند، محتواهاي آموزشي مرتبط نيز در اين حوزه تخصصي تهيه و در اختيار علاقه مندان قرار گيرد.

وي در خصوص شهر يادگيرنده توضيح داد:  شهر يادگيرنده مفهومي بين المللي است كه سازمان جهاني يونسكو به جهت ايجاد ارزش افزايي از مشاركت گروهي شهرهاي با اين هدف شبكه اي ايجاد كرده است و در جهت تحقق اهدافي مانند دستيابي به شهر خلاق و هوشمند پايدار، افزايش كارافريني نقش آفريني كند.

ابطحي افزود: در اين راستا قرار است در سامانه شهر يادگيرنده اصفهان به نشانيLCITY.IR ، بيست و شش حوزه عمومي و تخصصي مورد نياز شهروندان آموزش داده شده و سواد كاربردي فناوري اطلاعات شهر ارتقا يابد.

مديرعامل سازمان فاوا شهرداري اصفهان در پايان ضمن قدرداني از همكاري و مشاركت مهندس مطلب زاده، مديركل فناوري اطلاعات و ارتباطات استان اصفهان به جهت همراهي و همفكري در اين همكاري مشترك، ابراز اميدواري كرد تا با هم‌افزايي و استفاده از توانمندي هاي داخلي در هر دو حوزه، زمينه توسعه خدمات به مردم عزيز اصفهان و تحقق شهر يادگيرنده و هوشمند بيش از پيش فراهم گردد.

شايان ذكر است سامانه شهر يادگيرنده به صورت مشاركتي بين سازمان فناوري اطلاعات شهرداري اصفهان و شركت دانش بنيان پيشرو انديشه پرداز سي پل مستقر در شهرك علمي تحقيقاتي دانشگاه صنعتي اصفهان در بهمن ماه سال گذشته به بهره‌برداري رسيده است.

تاریخ:
1399/04/14
تعداد بازدید:
33
منبع: