سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان
مديرعامل سازمان فاوا خبر داد: برگزاري بيش از هزار ساعت جلسه مجازي شهرداري اصفهان در بحران كرونا
.

مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان با اعلام اين خبر گفت: به همت سازمان فاوا از ابتداي بحران كرونا تا كنون، بيش از هزار ساعت جلسه مجازي و غير حضوري به صورت آنلاين در شهرداري اصفهان برگزار شده است.

وي افزود: در اين جلسات كه در حوزه هاي مختلف  شوراي اسلامي شهر، معاونت ها، مناطق، ادارات كل و سازمان هاي  شهرداري اصفهان به صورت مجازي و غيرحضوري تشكيل شده،  بيش از 500 نفر  از مديران ارشد، مسئولان و كارشناسان شهرداري به عنوان كاربران سامانه، از آن بهره برده اند.

سيد حميدرضا ابطحي با اشاره به راه اندازي سامانه برگزاري جلسات آنلاين و ويدوئو كنفرانس شهرداري در سال گذشته اضافه كرد:  اين سامانه در سال 1398  و پيش از شيوع ويروس كوئيد19، در سازمان فاوا راه اندازي شده بود كه پس از تصميمات ابلاغي ستادهاي ملي و استاني مديريت بحران كرونا در خصوص لغو جلسات حضوري، مورد استفاده قرار گرفت.

وي با اشاره به مزاياي برگزاري اين جلسات همچون صرفه جويي در زمان و هزينه مخاطبين و شركت كنندگان اين جلسات تصريح كرد: با وجود اينكه اين سامانه در گذشته هم در اين سازمان وجود داشت اما به دليل توجه بيشتر به جلسات حضوري،كمتر مورد استفاده قرار مي گرفت.

ابطحي در ادامه افزود: شرايط به وجود آمده پس از شيوع اين ويروس جديد باعث شد تا همه ما در روش هاي انجام امور تجديد نظر كنيم و در حقيقت با جديت بيشتري در راستاي ارائه خدمات الكترونيكي و و غيرحضوري گام برداريم.

مديرعامل سازمان فاوا همچنين به راه اندازي ميزخدمت شهرداري به نشاني my.isfahan.ir و رونمايي از درگاه الكترونيكي و پرتال جديد شهرداري اصفهان به نشاني isfahan.ir  اشاره و بيان كرد: از جمله اقداماتي كه در اين ايام با قوت بيشتري دنبال شد، راه اندازي ميز خدمت شهرداري بود چرا كه در گذشته مردم در مواجهه با قسمت هاي مختلف شهرداري، خدمات مورد نياز خود را از درگاه‌هاي متفاوتي دريافت مي كردند كه با راه‌اندازي اين سامانه، تمامي خدمات الكترونيكي مورد نياز شهروندان به صورت يكپارچه ارائه شده است.

وي در پايان ابراز اميدواري كرد تا از تهديد به وجود آمده به واسطه بحران كرونا به عنوان يك فرصت استفاده شده و با سياستگذاري و اقدام مناسب در جهت ارائه خدمات سريع و بهنگام و 24 ساعته در هفت روز هفته، شاهد حذف تدريجي فرايندهاي حضوري و حركت به سمت شهر هوشمند و جلب رضايت بيشتر شهروندان و مردم عزيزمان باشيم.   

تاریخ:
1399/04/29
تعداد بازدید:
41
منبع: