سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان
مديرعامل سازمان فاوا شهرداري اصفهان: اتمام 15 پروژه فناوري اطلاعات وارتباطات شهرداري اصفهان در سال 99
.

سيدحميدرضا ابطحي با اعلام اين خبر گفت: يكي از مهمترين حوزه هاي مربوط به شهر و شهرداري هوشمند، توليد سامانه‌هاي نرم افزاري و تامين زيرساخت هاي مورد نياز جهت تحقق اين امر است كه در اين رابطه سازمان فاوا شهرداري اصفهان توانسته است بر اساس برنامه ساليانه، نيازهاي شهرداري را در راستاي اولويت بندي ارائه شده تامين نمايد.

وي ادامه داد: در اين راستا در سال جاري 15 پروژه اين سازمان به اتمام رسيده و حدود 15 پروژه ديگر نيز با پيشرفت بيش از 75 درصد در دست اجرا مي باشد.

وي با اشاره به پروژه هاي اجرا شده در حوزه هاي مختلف شهرداري بيان كرد: اين پروژه ها در حوزه خدمات شهري، شهرسازي، امور مالي و درآمد، عمران شهري، شبكه و مركز داده، برنامه ريزي، اطلاعات مكاني و... بوده كه با اجراي هر كدام، گام مهمي در جهت پيشبرد اهداف و برنامه هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان برداشته خواهد شد.

مديرعامل سازمان فاوا همچنين به تفاوت پروژه هاي فناوري اطلاعات و عمراني اشاره كرد و ادامه داد: تفاوت عمده پروژه‌هاي فناوري اطلاعات و ساير پروژه هاي عمراني و شهري در اين است كه پروژه و خدمات حوزه ICT  معمولا فيزيكي و ملموس نيست و كاربران صرفاً از خدمات آن بهره مي برند، در حاليكه پروژه هاي عمراني همچون پل ها، خيابان ها، ساختمان ها و... ملموس بوده و به محض اجرا، شهروندان آن را مي بينند.

وي با بيان اينكه بحران كرونا، نقش فناوري اطلاعات و ارتباطات در ارائه خدمات غيرحضوري و الكترونيكي به مردم را پررنگ تر نمود، ادامه داد: در اين راستا همكاران ما در سازمان فاوا  تمام تلاش خود را به كار مي گيرند تا با ارائه خدمات با كيفيت و مطمئن، نقش فاوا در مديريت شهري را ملموس نموده و در ارائه خدمات مطلوب و سريع به شهروندان، گام هاي جدي و عملي بردارند.

سيدحميدرضا ابطحي در پايان ابراز اميدواري كرد تا در صورت مهيا بودن شرايط بتوان از تعدادي از پروژه هاي پايان يافته در سال جاري رونمايي كرده و خدمات آن را به اطلاع كاربران اين پروژه ها و عموم شهروندان رساند.

شايان ذكر است اين سازمان در سال جاري و با توجه به مصوبات ستادهاي ملي و استاني مديريت بحران كرونا مبني بر عدم برگزاري جلسات و گردهمايي هاي سازماني،  با راه اندازي  سامانه هاي جلسات غيرحضوري و ايجاد حدود 25 عنوان جلسه براي ستاد، معاونت ها و سازمان هاي مختلف، امكان برگزاري جلسات شهرداري اصفهان را در كوتاه ترين زمان ممكن فراهم نمود كه اين امر باعث شد در امور جاري شهرداري هيچ گونه خللي ايجاد نشود.

تاریخ:
1399/10/04
تعداد بازدید:
44
منبع: