سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان
معرفي سامانه رزرواسيون منازل استيجاري شهرداري اصفهان در «به اصفهان رو»
.

توجه به صنعت گردشگري و رونق آن يكي از عوامل افزايش توليد ناخالص ملي و توسعه پايدار كشورها به شمار مي رود. بر همين اساس غرفه «به اصفهان رو» از طرف شهرداري اصفهان در دوازدهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري تهران ضمن معرفي جاذبه هاي گردشگري اصفهان؛ جذابيت هاي تفريحي، مذهبي و تاريخي كمتر شناخته شده پايتخت فرهنگ و تمدن ايران اسلامي را براي بازديد كنندگان معرفي و تببين كرد.

مديرعامل سازمان فاوا شهرداري اصفهان با اعلام اين خبر گفت: در اواخر سال گذشته شهرداري اصفهان به منظور تسهيل گردشگران و ميهمانان نوروزي جهت رزرو الكترونيكي منازل استيجاري، سامانه رزرو منازل استيجاري را به نشاني Ereserving.com به صورت آزمايشي راه اندازي نمود كه به موازات ارائه خدمات به ميهمانان نوروزي از طريق ستاد اجرايي خدمات سفر شهر اصفهان، امكان رزرو الكترونيكي اماكن و منازل استيجاري و موقت را براي مسافران و گردشگران فراهم شده بود.

سيدحميدرضا ابطحي با بيان خدمات و قابليت هاي اين سامانه افزود: با توجه به تجربه مثبت شهر اصفهان در سال گذشته، اين سازمان به منظور معرفي امكانات و خدمات اين سامانه به ساير شهرهاي كشور و گردشگردان داخلي، در دوازدهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري تهران حضور يافت كه خوشبختانه با استقبال خوب بازديدكنندگان مواجه شد.

وي بيان داشت: با استفاده از اين سامانه مي توان به گردشگران در برنامه ريزي سفر و استفاده از امكانات و مراكز تفريحي  و رفاهي كمك نمود،  به طوري كه هر گردشگر مطابق ميل خود از امكانات موجود استفاده نموده و درنهايت سفري خاطره انگيز براي وي رقم بخورد.

مديرعامل سازمان فاوا شهرداري مراحل استفاده از اين سامانه را نيز تشريح كرد و گفت: ثبت نام مراكز اقامتي و بررسي شرايط آن، رزرو اقامتگاه و تحويل آن با امكانات و وضعيت مناسب و مطابق با آنچه به گردشگر اعلام شده و باز تحويل به مالك، از جمله مراحل رزرو انواع اقامتگاه‌ها توسط گردشگران مي‌باشد.

وي اظهار كرد: اين سامانه بر بستر اينترنت در اختيار عموم مردم قرار گرفته و قابليت هاي آن شامل ثبت مراكز اقامتي، ارزيابي اين مراكز، انتشار اطلاعات هر يك از مراكز اقامتي در سامانه، جستجو، انجام فرايند رزور، پرداخت هزينه‌ها و تحويل اقامتگاه به گردشگران و باز تحويل آن به مالك  مي باشد.

مهندس ابطحي در پايان ياد آور شد: علاوه بر موارد ياد شده، ايجاد اين سامانه تاثير بسزايي در حوزه هاي مختلف مديريت شهري همچون خدمات شهري، ترافيك، ايمني و... خواهد داشت، چرا كه مديريت شهري با استفاده از اين سامانه نرم افزاري مي توانند وضعيت تردد، ايمني و ارائه خدمات شهري به گردشگران را به نحوه مطلوبتري برنامه ريزي نمايد.

شايان ذكر است غرفه «به اصفهان رو» شهرداري اصفهان با محوريت اداره گردشگري سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري اصفهان و با مشاركت اداره كل ارتباطات و امور بين الملل شهرداري اصفهان، سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري، مجموعه تاريخي، فرهنگي و مذهبي تخت فولاد، شركت توسعه مجتمع هاي سياحتي، فرهنگي و ورزشي سپاهان و... در دوازدهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري تهران از تاريخ  23 الي26 بهمن ماه 97 ميزبان علاقه مندان و گردشگران سراسر كشور بود.

گفتني است در طول ايام نمايشگاه تني چند از مديران ارشد كشور همچون علي اصغر مونسان، معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، مهدي جمالي نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و شماري از مديران و مسئولان شهرداري ها و دستگاه هاي اجرايي از غرفه شهرداري بازديد كردند.

تاریخ:
1397/11/28
تعداد بازدید:
58
منبع: