سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان
.
شهردار اصفهان در مراسم رونمايي از سامانه هاي فاوا شهرداري:اصفهان بايد در حوزه فناوري، خلاقيت و نوآوري داشته باشد

شهردار اصفهان گفت: اگر اصفهان قصد دارد در راستاي شهر هوشمند قرار گيرد بايد در اين حوزه فناوري، خلاقيت و نوآوري داشته باشد تا بتواند خدمات خوبي را به مردم ارائه دهد.

به گزارش خبرنگار ايمنا، قدرت الله نوروزي بعدازظهر - چهارشنبه 15 اسفند ماه-  در مراسم رونمايي از سامانه‌هاي رزرواسيون منازل استيجاري و ميز خدمت شهرداري اصفهان، گفت: يكي از برنامه‌هاي مديريت جديد شهر در حوزه فاول راه‌ اندازي دو سامانه رزرواسيون منازل استيجاري و ميز خدمت شهرداري اصفهان است كه مقدمات آن از سال گذشته فراهم شد؛ بعد از گذشت يك‌سال تجربه از سال قبل، امروز شاهد رونمايي از اين دو سامانه هستيم تا گردشگران با مراجعه به سايت Ereserving.com امكانات مورد نياز خود را تأمين كنند.

وي با بيان اينكه در عيد نوروز امسال (97) تعدادي منزل مسكوني در اين سامانه ثبت و تأييد شد، ادامه داد: اگر اصفهان قصد دارد در راستاي شهر هوشمند قرار گيرد بايد در اين حوزه فناوري، خلاقيت و نوآوري داشته باشد تا بتواند خدمات خوبي را به مردم ارائه دهد.

شهردار اصفهان ادامه داد: سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان بيشترين زيرساخت را در اختيار دارد و با بهره‌گيري از مهندسان و متخصصان جوان مي‌تواند امكانات خوبي را به تمام شهر ارائه دهد؛ اين اقدامات سال‌ها پيش بايد در اصفهان انجام مي‌شد، زيرا سازمان فاوا، سازماني عريض و طويل است و بايد امكان ارائه خدمات بيشتري را در راستاي شهر هوشمند داشته باشد.

نوروزي ادامه داد: سعي كرده‌ايم براي تحقق آرمان‌ها و اهداف، اعضاي هيئت مديره، مشاوران و گروه‌هاي سازمان را به بهترين نحو انتخاب و از توانمندي آنان استفاده كنيم.

وي با اشاره به لزوم توجه به جامع نگري در فرايندهاي شهر هوشمند گفت: شهر هوشمند تك بعدي نيست و بايد نگاهي همه جانبه و جامع براي رسيدن به شهر هوشمند داشت، بنابراين بايد بسترها و فرايندهاي خدمت رساني را تسهيل و امكانات و زيرساخت‌ها را فراهم كرد.

شهردار اصفهان اظهار كرد: فراهم آوردن امكانات و زيرساخت‌ها همچنين نوآوري‌هاي جديد تنها براي اين است كه فرايندها اصلاح شود و اين سازمان بهتر و سريعتر خدمات را در اختيار شهروندان و گردشگران قرار دهد.

نوروزي تصريح كرد: نوآوري‌هاي جديد بايد قدرت آن را داشته باشد تا كيفيت ارائه خدمات را ارتقاء داده، دسترسي مردم به امكانات را تسريع كرده، هزينه هاي ارائه خدمات را كاهش داده و آسايش و آرامش را براي مردم و گردشگران به همراه داشته باشد؛ سازمان فاوا به عنوان مغز متفكر برنامه‌ريزي بايد در اين زمينه فعاليت خود را به درستي انجام دهد؛ امروز شما بايد ببينيد مديريت شهري براي فضاي سبز شهر، مقابله با كم آبي و بهره وري نظام اداري، حمل ونقل آسان و تاب آوري شهري چه كارهايي انجام داده و يا در دست اجرا دارد.

شهردار اصفهان اظهار كرد: فاوا بايد از انسان‌ها و كاركناني استفاده كند كه صاحب فكر باشند و بايد شرايطي فراهم كرد تا درك روشني از اوضاع اقتصادي و اجتماعي كشور داشته و آسيب هاي شهر را بشناسند، بنابراين بايد بتوانند آسيب‌ها را مهار و از بحران‌ها عبور كرده و با امكانات جديد به رفع مسائل شهر كمك كنند.

نوروزي با اشاره به تركيب هيئت مديره گفت: بايد گروه‌ها و متخصصان توانمند در اين سازمان فعال بوده و اعضاي شوراي سازمان و مشاوران نيز زمينه مساعد را براي كار فراهم كنند؛ اين سازمان نبايد خدمات مورد نياز خود را از بيرون تأمين كند؛ اين سازمان بايد دستاوردهاي مهمي داشته باشد تا آرمان‌ها و ايده‌هاي مديريت شهر و شوراي شهر را محقق كند.

وي افزود: سازمان فاوا بايد به سان يك سازمان با چشم ‌و نگاه هاي متعهد، با دقت، صحيح و با برنامه ريزي به سمت جلو حركت كند؛ در اين راستا بايد به مسائل نگاهي جامع گرا داشته باشد و از بوروكراسي‌ها عبور كند.

تاریخ:
1397/12/16
تعداد بازدید:
29
منبع: