سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان
براي اولين بار توسط مركز آموزش سازمان فاوا شهرداري اصفهان اجرا مي شود: طرح دانش‌آموختگان چيره‌دست در حوزه كسب و كارهاي فناوري اطلاعات
.

تغييرات سريع فناوري و تحول صنعت توليد نرم‌افزار، فاصله زيادي بين دانش آموختگان فناوري اطلاعات و بازار كار ايجاد نموده است. اين امر بهره‌وري نيروي انساني را در اين حوزه كاهش داده است.

فعالان عرصه فناوري اطلاعات يكي از مشكلات اين صنعت را فقدان نيروي ماهر و خلاق مي‌دانند.

مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان با اعلام اين خبر گفت: به منظور آموزش نيروهاي توانمندو خلاق در اين حوزه، مركز آموزش اين سازمان طرح داچ (دانش‌آموختگان چيره‌دست) را با هدف رفع نياز حوزه فناوري اطلاعات تهيه و تدوين نموده است.

وي افرود: با اجراي اين طرح ضمن آموزش مهارت‌هاي تخصصي عملي و مورد نياز بازار كار ،  دانش‌آموختگان علاقمند و مستعد به شركت‌هاي فعال در اين حوزه معرفي شده و ايجاد انگيزه و توسعه كسب و كار و انجام كار به صورت پروژه ا‌ي به دانش آموختگان منتقل مي‌گردد.

سيدحميدرضا ابطحي با توضيح اين طرح ادامه داد: در اين طرح سه بازوي اصلي اجرايي وجود دارد كه شامل: 1- مركز آموزش فاوا؛ 2- شركت باني(متقاضي نيروي ماهر و توانمند) و 3- دانشبران يا متقاضيان علاقمند و جوياي كار مي‌باشد.

وي با اشاره با سابقه مركز آموزش سازمان فاوا اضافه كرد: اين مركز با 30 سال تجربه آموزشي، به عنوان واحد ارائه دهنده آموزش‌هاي حرفه‌ اي و تخصصي مورد نياز بازار، شناسايي و نيازهاي مهارتي شركت‌هاي فعال و توانمند حوزه فناوري اطلاعات را نيز عهده دار بوده و با تعامل و مشاركت با شركت‌هاي عضو اتحاديه صنف رايانه، به منظور ارتباط با صنعت، دانش آموختگان دانشگاهي را در مسير توانمندي و كسب مهارت هاي حرفه‌ اي ياري مي‌رساند.

مديرعامل سازمان فاوا با اشاره به نحوه اجراي اين طرح يادآور شد: به منظور ايجاد انگيزه، شركت باني(متقاضي نيروي ماهر و توانمند)، نفرات برتر اين دوره‌ها را براي كارورزي يا اجراي پروژه انتخاب مي‌نمايدكه ايجاد فرصت ارائه پروژه يا كارورزي جهت دانشبران و همكاري با شركت باني، نكته بارز و متفاوت طرح از نمونه‌هاي مشابه است.

وي افزود: دانشبران پس از شركت در دوره‌هاي آموزشي و كسب رتبه مورد نياز جهت مرحله دوم طرح، با توافق با شركت باني، كاروزي يا پروژه‌ خود را ادامه مي‌دهند.

در اين زمينه مدير مركز آموزش سازمان فاوا شهرداري اصفهان نيز موضوعات آموزشي اين طرح را منطبق با نياز شركت‌‌هاي توانمند دانست و گفت: در اجراي اين طرح آموزش‌هاي تخصصي و حرفه‌اي به منظور كسب مهارت‌هاي كارآفريني، مديريتي و فني در دستور كار قرار دارد.

مجيد غلامي افزود: علاوه بر آموزش هاي تخصصي فني، مباحثي مانند مديريت پروژه بر اساس مقدمات(PMBOK)، آموزش همكاري تيمي، مديريت پروژه چابك(در حد مقدماتي و توسعه Team Working) و... از خدمات مركز به دانشبران بوده كه با انطباق با نياز شركت‌ها، ارايه شده و آموزش استاندارهاي شركت باني به دانشبران برتر (با هزينه شركت)، تعريف پروژه به همراه مدرس راهنما از خدمات اين مركز در قسمت نهايي آموزش طرح است. در اين طرح نفرات برتر كه موفق به همكاري با شركت شوند قسمت عمده هزينه هاي خود را از شركت باني دريافت خواهند كرد.

وي در خصوص زمان اجراي اين طرح اضافه كرد: ثبت نام فاز نخست اين دوره از تاريخ 18 خرداد 1398 از طريق سايت ITTCE.IR  آغاز  شده و تا اول تير ماه ادامه خواهد داشت.

مدير مركز آموزش سازمان فاوا شهرداري اصفهان در ادامه يادآور شد: اين دوره در دو حوزه تربيت كارشناس توليد نرم افزار و استقرار آن و كارشناس ديجيتال ماركتينگ تدارك ديده شده و در فاز دوم جهت تربيت كارشناس حوزه تعميرات و نگهداري شبكه هاي بي‌سيم ادامه خواهد يافت.

شايان ذكر است در اين خصوص سمينار معرفي طرح در تاريخ 18 خرداد ماه در مركز آموزش سازمان فاوا به نشاني خيابان آمادگاه، مقابل هتل عباسي برگزار خواهد شد.

همچنين شماره تماس 8-32228787  داخلي 14  آماده پاسخگويي به سوالات علاقه مندان و متقاضيان گرامي است.

تاریخ:
1398/03/18
تعداد بازدید:
40
منبع: