سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان
«اي-رِزِروينگ» سامانه‌اي براي ارائه خدمات به گردشگران
.

مدير عامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان با بيان اينكه «اي-رزروينگ» به نشاني ereserving.ir سامانه‌اي مطمئن براي ارائه خدمات به گردشگران است، گفت: استفاده از اين سامانه تاثير بسزايي در مديريت شهري در حوزه هاي خدمات شهري، ترافيك، ايمني و... خواهد داشت.

سيد حميدرضا ابطحي در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: از آنجا كه اصلي‌ترين مشكل يك گردشگر شناخت نداشتن كامل با شهر مقصد و همچنين شرايط حاكم بر آن شهر است كه در اين راستا لازم بود زيرساخت‌هايي با مشاركت بخش خصوصي فراهم شود تا گردشگران با تجربه يك سفر خاطره انگيز، در رونق صنعت گردشگري موثر واقع شوند.

وي با بيان اينكه يكي از نخستين دغدغه‌هاي هر گردشگر در سفر، محل اقامت شبانه است، افزود: اين كه چه بخشي از شهر براي هر گردشگر به عنوان بخش مناسب جهت سكونت وي شناخته مي‌شود و اين كه اساساً آيا محل اسكان مورد نظر(حتي با وجود استقرار در محلي مناسب) پيش‌نيازها و ملزومات سكونت را در خود دارد، از جمله دغدغه‌هاي مهم براي يك گردشگر است، اما پيش از هر چيز اين نكته بايد بررسي شود كه به طور كلي يك محل اقامت مناسب براي گردشگران چه مشخصاتي بايد داشته باشد و اساساً در فرآيند رزرو يك اقامتگاه براي گردشگران و حتي بعد از آن با چه چالش‌هايي روبه رو هستيم.

مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان ادامه داد: ايجاد يك سامانه نرم افزاري مطمئن، پاسخگو و كارآمد به منظور رزرو منازل استيجاري  و مراكز اقامت موقت گردشگران ضمن اينكه به گردشگران كمك خواهد كرد تا با كمترين هزينه، محلي مناسب و مطمئن را براي اقامت شبانه در اختيار داشته باشند، باعث مي‌شود مالكان نيز با خيال راحت‌تري منازل خود را در اختيار گردشگران قرارداده و در مشاركت در صنعت گردشگري تشويق شوند.

وي تصريح كرد: استفاده از سامانه رزرو الكترونيكي منازل استيجاري باعث مي‌شود وضعيت اسكان گردشگران چه در ايام پيك سفر مانند ايام نوروز و تابستان و چه در ساير روزهاي سال سازماندهي مشخصي داشته باشد و هر يك از مراجع ذي‌ربط اعم از سازمان ميراث فرهنگي، نيروي انتظامي، اداره اماكن و دستگاه قضا بر وضعيت اسكان گردشگران نظارت موثرتري داشته باشند.

ابطحي با بيان اينكه اين سامانه تاثير بسزايي در مديريت شهري در حوزه‌هاي خدمات شهري، ترافيك و ايمني دارد، گفت: استفاده از اين سامانه نرم افزاري مي‌تواند وضعيت تردد، ايمني و ارائه خدمات شهري به گردشگران را به نحوه مطلوب‌تري برنامه‌ريزي كند و از ايجاد هرج و مرج و شلوغي جلوگيري كند.  

«محمدحسين خليليان»، مدير پروژه  اين سامانه نيز اظهار كرد: در اين سامانه كه در بستر اينترنت با دامنه مورد نظر شهرداري اصفهان در اختيار عموم مردم قرار مي‌گيرد، افراد مي‌توانند به خدمات سامانه كه به طور خاص متمركز بر اجاره منازل استيجاري و مراكز اقامت موقت مورد تأييد شهرداري است، دسترسي داشته باشند و تمامي خدمات در اين را دريافت كنند.

وي افزود: اين خدمات شامل ثبت مراكز اقامتي، ارزيابي اين مراكز، انتشار اطلاعات هر يك از مراكز اقامتي در سامانه، جستجو، انجام روال رزور، پرداخت هزينه‌ها و تحويل اقامتگاه به گردشگران و باز تحويل آن به مالك است؛ البته خدمات موجود در سامانه‌ تحت وب از طريق نسخه تلفن همراه و ساير دستگاه‌هاي همراه نيز قابل ارائه است تا كاربران بتوانند از طريق تلفن همراه نيز از خدمات اين سامانه بهره‌مند شوند.

خليليان خاطرنشان كرد: در گام‌هاي بعدي با استفاده از اين سامانه مي‌توان به گردشگران در برنامه‌ريزي سفر و استفاده از امكانات و مراكز تفريحي و رفاهي كمك كرد، به طوري كه هر گردشگر مطابق ميل خود از امكانات موجود استفاده كند.

تاریخ:
1398/05/08
تعداد بازدید:
36
منبع: