سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان
مديرعامل سازمان فاوا شهرداري اصفهان در بازديد اعضاي شوراي اسلامي شهر:
پس از چند سال متوالي؛ تراز سازمان فاوا در سال 98 مثبت شد
مديرعامل سازمان فاوا شهرداري اصفهان در بازديد اعضاي شوراي اسلامي شهر:

سيدحمدرضا ابطحي در يكصد و بيست و ششمين جلسه كميسيون حمل و نقل و فناوري اطلاعات شوراي اسلامي شهر اصفهان گفت: ماموريت سازمان فاوا توانمندسازي شهرداري اصفهان در جهت جلب رضايت شهروندان و  تحقق تعالي سازماني شهرداري با به‌كارگيري قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي فاوا است به گونه اي كه در هوشمندسازي شهر؛ پيشرو، در حكمراني مطلوبIT ؛ پيشران و در درآمدزايي ICT ؛ پايدار باشد.

وي با اشاره توليدات داخلي سازمان فاوا شهرداري اصفهان گفت: در بهمن ماه سال گذشته شاهد بهره برداري از سامانه ها و پروژه‌هاي  نرم افزاري توليد داخل سازمان همچون سامانه جامع منابع انساني، سامانه جامع مالي، اقتصادي، سامانه بازرسي و سامانه شهر يادگيرنده بوديم كه هر كدام از اين سامانه ها زيرسيستم هاي ديگري را در خود جاي داده و يك سامانه جامع را براي مديريت بهتر حوزه مربوطه فراهم نموده است كه البته برخي از سامانه ها و زيرسيستم ها، پيش از اين از بخش خصوصي تامين مي شد.

مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان همچنين به خلاصه اقدامات  انجام شده در مديريت بحران كرونا اشاره و بيان كرد: راه اندازي و استقرار فوري سامانه ثبت درخواست هاي شهروندان به صورت اينترنتي به نشاني my.isfahan.ir، برنامه ريزي و راه اندازي ميز خدمت الكترونيكي تحت وب دركل مجموعه شهرداري اصفهان و همكاري در عملياتي سازي سامانه شهروند سپاري از اقدامات حوزه نرم افزاري سازمان فاوا  در اين بحران بوده است.

وي افزود: در حوزه زيرساخت، شبكه و مركز داده نيز پيش از آغاز بحران كرونا اقداماتي همچون راه اندازي  سامانه برگزاري جلسات بر خط شهرداري، راه اندازي سامانه ويدوئو كنفرانس، ايجاد دسترسي اينترنتي كاركنان شهرداري به سامانه هاي مورد نياز جهت انجام دور كاري و...  انجام داده بود كه با شروع بحران كرونا اين اقدامات در اختيار تمام مجموعه شهرداري قرار گرفت تا در خدمات رساني به شهروندان خللي واقع نشود.

سيدحميدرضا ابطحي در ادامه به چالش هاي موجود در اين سامازمان نيز اشاره كرد و گفت: فشار به سازمان جهت كاهش هزينه هاي پرسنلي همزمان با افزايش نياز به خدمات ICT در كسب و كار شهرداري، تعريف نشدن سهم سازمان از سامانه هاي پرداخت الكترونيكي و خدمات الكترونيكي شهرداري، در اختيار نداشتند نقدينگي كافي براي انجام فعاليت هاي فوري و حياتي سازمان و نيز درآمد زايي ، شائبه رقابت سازمان با بخش خصوصي در فعاليت هاي درآمدزايي و... از جمله مواردي است كه سازمان با آن دست به پنجه نرم مي كند.

وي از ايجاد تراز  مثبت سازمان فاوا در سال 98  نيز خبر داد و افزود: با تلاش و پشتكار همكاران سازمان فاوا  و مديريت بهينه امور، در سال گذشته پس از چند سال متوالي شاهد سوددهي و تراز مثبت سازمان بوديم و اميدواريم اين روند در سال جديد نيز به شكل قابل توجهي تكرار شود.

مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات وارتباطات شهرداري اصفهان در پايان ضمن قدرداني از حضور اعضاي كميسيون حمل و نقل و فناوري شوراي اسلامي شهر در اين سازمان و گوش سپردن به دغدغه ها و مسائل موجود، همچنين تشكر از زحمات و تلاش هاي كاركنان سازمان، ابراز اميدواري كرد تا در آينده با همكاري و مشاركت و بهره گيري از ظرفيت هاي موجود در شورا و شهرداري، در جهت خدمات رساني به شهرداري و مردم عزيز اصفهان گام هاي ارزنده تري برداشته شود.

شايان ذكر است پس از برگزاري جلسه كميسيون حمل و نقل و فناوري شوراي اسلامي شهر در محل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان، اعضاي كميسيون و هيأت همراه، از معاونت ها، مديريت ها و قسمت هاي مختلف سازمان بازديد و با مديران، كارشناسان و مهندسان اين سازمان به صورت بي واسطه بحث و تبادل نظر كردند.

تاریخ:
1399/04/01
تعداد بازدید:
26
منبع: